Akcja Zdrowie – ciąg dalszy

Akcja Zdrowie – program edukacji prozdrowotnej finansowanej z funduszy norweskich nabiera tempa. W chwili obecnej rozpoczynają się zajęcia edukacji prozdrowotnej w szkołach podstawowych.

Na zajęciach najmłodsze dzieci oddziałów I-III otrzymają kolorowanki i łamigłówki o tematyce zdrowego odżywiania i szkodliwości nikotyny, natomiast dla dzieci starszych, czyli z oddziałów IV-VI przygotowaliśmy tematyczne ulotki.

Co to jest Akcja Zdrowie?

Powiat Proszowicki otrzymał środki z Norweskiego Mechanizmu Finansowego w wysokości 637.808,34 zł., które będą przeznaczone na szeroko rozumianą edukację prozdrowotną najmłodszych uczniów Powiatu Proszowickiego. Oprócz warsztatów edukacyjnych przeprowadzonych we wszystkich klasach szkół podstawowych naszego powiatu, planujemy zorganizować w każdej szkole Salę Edukacji Prozdrowotnej, która zostanie wyposażona w tablicę multimedialną, laptop, gablotę podświetlaną i piramidę żywienia.

W celu promowania sportu każda szkoła podstawowa otrzyma zestaw piłek, koszulek sportowych oraz rakietek tenisowych z zestawem piłeczek. Idąc z duchem czasu, chcemy opracować specjalną aplikację zdrowotną na smartfony, która będzie przypominała dzieciom o zdrowych nawykach żywieniowych i sportowych. Na zakończenie projektu planujemy zorganizować konkurs plastyczny dla dzieci o tematyce prozdrowotnej. Zwycięzcy pojadą na wycieczkę do zakładu produkującego zdrową żywność.

Projekt będzie realizowany do dnia 30 kwietnia 2017 r

– Jestem pełen nadziei, że nasze działania edukacyjne przeprowadzone wśród najmłodszych, przełożą się na wdrożenie zdrowego stylu życia również u ich rodziców – mówi Grzegorz Pióro – Starosta Powiatu Proszowickiego