Łapki na kierownicę

Rusza ogólnopolska kampania pn. „Łapki na kierownicę” ukierunkowana na przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z używania przez kierujących pojazdami podczas jazdy telefonu komórkowego. Akcja realizowana będzie przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

Kierowcy, którzy mają zainstalowaną w telefonie aplikację Yanosik, w chwili gdy zadzwoni telefon, a pojazd będzie w ruchu otrzymają na swój aparat telefoniczny komunikat w formie graficznej przestrzegający przed odbieraniem rozmowy.

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach podczas kontroli drogowych oraz w trakcie pełnionych służb na drogach powiatu, będą zwracać szczególną uwagę na osoby dopuszczające się akurat tego wykroczenia, czyli używania telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem.

Policja przypomina, że powyższe wykroczenie określone jest art. art. 45 ust.2 pkt 1 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 20 czerwca 1997r. z późn. zm.

Za korzystanie podczas jazdy z telefonu przez kierującego funkcjonariusz może nałożyć mandat karny w wysokości 200 zł lub skierować wniosek o ukaranie kierującego do Sądu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOstatni mecz sezonu
Następny artykułPrzyjdź oddać krew