Podsumowanie Akcji Zdrowie

2600 dzieci ze szkół podstawowych wzięło udział w projekcie Akcja Zdrowie organizowanym przez Powiat Proszowicki. W trakcie trwania projektu zorganizowano 342 spotkania edukacyjne w 25 szkołach powiatu.

25 kwietnia odbyła się konferencja podsumowująca ten prozdrowotny projekt.

W trakcie spotkania swoim doświadczeniem podzielili się m.in. prowadzący zajęcia. Dzieciom bardzo spodobało się przeliczanie kosztów zakupu papierosów na wydatki codzienne, dzięki czemu zaczęły dostrzegać jak bardzo kosztowny to nałóg.
Jestem bardzo dumny z sukcesu tego projektu, udało nam się zrealizowac wszystkie zamierzenia, które stawialiśmy sobie na początku – powiedział koordynator projektu Łukasz Szaporow.

Edukatorzy z gminy Koniusza podkreślili i przypomnieli, żeby nie czekać na kolejne tego typu programy, by temat zdrowego trybu życia wdrażać na co dzień i wpajać młodym ludziom tą wiedzę tak często jak się tylko da.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu programu, ale także bardzo dumni, iż nasz powiat stawiany był za wzór podczas spotkania kończącego program PL13 w Warszawie, z którego finansowana była akcja.

Każda ze 25 szkół podstawowych otrzymała sprzęt sportowy, tablice multimedialne czy laptopy o wartości ponad 12 000 zł. Łącznie wydaliśmy 322 tysiące złotych. Ten sprzęt zostanie w Powiecie i będzie wykorzystywany  

powiedział Starosta Powiatu Grzegorz Pióro.

– Dzieci są znakomitym nośnikiem informacji dla rodziców, jak zdrowo żyć. To bardzo istotna akcja, która także uświadamia, jak wiele jest jeszcze do zrobienia – dodał Marek Słowiński, Wójt Radziemic.

W projekcie brało udział 25 Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Proszowickiego.
Każda szkoła w ramach projektu otrzymała:
-Tablicę multimedialną z laptopem
-Zestaw koszulek sportowych(15 sztuk)
-Zestaw piłek do gry w siatkówkę oraz piłkę nożną (15 sztuk)
-Sprzęt do tenisa stołowego (rakietki plus piłeczki)
-Zestaw do gry w unihokeja( 2 bramki, 10 hokejek, krążki,piłeczki)
-Piramidę żywieniową
-maskotkę projektu
-materiały promocyjne(plany lekcji,ulotki,breloczki,naklejki)