Przekazanie pakietów sportowych do szkół

Kilka minut po 10 sala konferencyjna nowego budynku Poradni Pedagogiczno Psychologicznej w Proszowicach pękała w szwach. Niemal wszystkie 25 szkół podstawowych z Powiatu przysłało swoich przedstawicieli – nauczycieli i onieśmielonych uczniów.

Pakiety sprzętu sportowego zawierające m.in. 15 piłek do siatkówki i piłki nożnej, zestawy strojów sportowych, paletek do ping ponga z piłeczkami oraz maskotkę akcji Żyjmy Zdrowo na Sportowo z rąk Zarządu Powiatu Proszowickiego otrzymali uczniowie wszystkich “podstawówek”.

Prezenty sprawiły dzieciom dużo radości, a tremę podczas uroczystego spotkania i przekazania pakietów rozładowywała maskotka Akcji – zabawny królik.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że możemy kontynuować projekt z funduszy norweskich, tym razem włączając także Szkoły Podstawowe z naszego Powiatu. Ufamy, iż sprzęt sportowy będzie dobrze i czynnie wykorzystywany, a edukacja na temat zdrowego trybu życia będzie pozytywnie przyjmowana i stosowana w życiu codziennym przez dzieci. – powiedział podczas spotkania Starosta Powiatu Proszowickiego Grzegorz Pióro.

W ramach Projektu Szkoły otrzymają także laptopy oraz tablice multimedialne, które posłużą do edukacji prozdrowotnej.