Uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy w Pałecznicy na podium

W dniu 25.09.2017 r. Starosta Powiatu Proszowickiego wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach wzięli udział w uroczystym spotkaniu instytucji, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z Małopolski działających na rzecz drugiego człowieka w duchu i filozofii Brata Alberta Chmielowskiego. Spotkanie to było zwieńczeniem wydarzeń związanych z obchodami Roku Św. Brata Alberta w Małopolsce oraz okazją do złożenia podziękowań wszystkim tym którzy w swojej codziennej pracy świadczą pomoc nas rzecz drugiego człowieka. Podczas uroczystości odbył się również wojewódzki finał XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pod tytułem „ Moja Ojczyzna”. Jednym z laureatów konkursu został Pan Leszek Zabagło uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy w Pałecznicy.

Praca zajęła II miejsce w kategorii rzeźba kameralna. Tytuł pracy “Wiejsko – sielsko“, która została wykonana techniką łączoną z wykorzystaniem różnych faktur i materiałów. Rzeźba przedstawia wiejską chatę. Artysta przedstawił w ten sposób swoją wizję w odpowiedzi na tytuł konkursu “Moja ojczyzna”.

Laureatowi konkursu oraz terapeutom Środowiskowego Domu Samopomocy w Pałecznicy jeszcze raz GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!!!